Inspirująca piłka reczna

poniedziałek, 2 lutego 2015
 Data powstania bloga przypadkowo wyszła nieprzypadkowa. Dziś jest bowiem Dzień Pozytywnego Myślenia. A ten blog ma budzić pozytywne emocje!


    Bo jak tu nie myśleć pozytywnie po ekscytującym dniu wczorajszym, kiedy to nasza Polska Reprezentacja Szczypiornistów zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Katarze? Celowo napisałam polską reprezentację z wielkich liter i to nie tylko dlatego, że jestem fanką  tej dyscypliny, ale ze względu na to, że nasi gracze to po prostu Wielcy Ludzie! Podziwiam ich wytrwałość w dążeniu do celu oraz nieskończoną wolę i wiarę w zwycięstwo. Tu nawet nie chodzi o wysiłek fizyczny, pokonanie rywali czy samo zwycięstwo, ale o wielką siłę psychiczną. Po przegranym meczu z Katarem, w obliczu walki z mistrzem świata nie poddali się. Pomimo straty czterech goli, nieubłaganie płynącego czasu i zwiększającego się zmęczenia, nie tracili wiary w zwycięstwo, walczyli do końca i wygrali! Ich postawa naprawdę mnie zainspirowała, dodała siły, aby podobnie jak oni na boisku, w codziennym życiu stawiać czoła przeciwnościom losu. Dlatego mój pierwszy oficjalny post na blogu dedykuje właśnie im- polskim złotym szczypiornistom. Złotym, bo dla nich ten brąz jest najcenniejszą nagrodą za całe poświęcenie. Mam nadzieję, że nasza niezwykła drużyna zainspiruje także Was. 

Pozdrawiam serdecznie!
P.S.
Dodaję także kilka inspirujących cytatów na dzisiejszy pozytywny dzień: 
"Każdy twój dzień stanie się lepszym dniem, jeśli spróbujesz swym życiem cieszyć się."

"By zwyciężyć, musisz wiedzieć jak znieść cierpienie. W krytycznym momencie mieć odwagę by wstać z kolan i walczyć do końca."

"Podstawą sukcesu jest dostrzeżenie możliwości tam, gdzie inni widzą piętrzące się problemy."


Prześlij komentarz