Biżuteria podróżnika- zrób ją samodzielnie!

środa, 10 sierpnia 2016
data:post.title
Masz dwie różne pasje, których NA PEWNO nie da się połączyć? Żyją w tobie dwa różne żywioły, dwie odmienne dusze, dwa niepasujące do siebie oblicza? 

Czy da się pogodzić statyczne prace manualne z intensywnym i aktywnym odkrywaniem świata? Mam nadzieję, że dzisiejszy post pokaże, że tak, a do tego z podróżniczo-artystycznej mieszanki może wyjść bardzo fajna i ciekawa... 

Biżuteria!

Kiedy jestem w podróży, nie potrzebuję eleganckich ubrań, dziesięciu par butów czy wielu kosmetyków. Skupiam się wtedy tylko i włącznie na odkrywaniu, poznawaniu, smakowaniu nowych miejsc, więc takie domowe niezbędniki, zajmują po prostu miejsce w walizce i niepotrzebną uwagę. Kolczyki też zazwyczaj zostają w domu, bo już nie jedna moja ulubiona para wpadła do umywalki gdzieś nad morzem albo została zgubiona w natłoku wrażeń. Z łańcuszkami i bransoletkami, szczególnie tymi wiązanymi, które jak na złość też najbardziej lubię, bywa niestety podobnie...

Jednak  w końcu intensywna, pełna przygód i wspomnień podróż się kończy, a na mnie czeka nie tyle szara, co daleka od podróżniczych uroków rzeczywistość. A że pomimo tego apetyt na odkrywanie świata nie maleje, trzeba się jakoś pocieszyć. 

Jakiś czas temu wpadłam na pomysł zrobienia własnoręcznej biżuterii z motywem podróży i nie tylko. To idealna opcja dla tych, którzy lubią robić coś własnoręcznie, mają nieco, podkreślam nieco cierpliwości, bo ja jestem wiecznie w gorącej wodzie kapana i chcą utożsamić wizerunek zewnętrzny z tym, co im w duszy gra.

Mi grają podróże, więc powstały takie o to małe, podróżnicze, metalowe "cosie":


Skąd wziąć materiały?

W internecie jest wiele sklepów, które w swojej ofercie posiadają półfabrykanty, dodatki do biżuterii, koraliki itp. Te wszystkie maleństwa kosztują dosłownie parę groszy, a dzięki wyobraźni i odrobinie czasu mogą powstać naprawdę ciekawe i przede wszystkim oryginalne ozdoby, podobne do tych, które na co dzień spotykamy w sklepach w... o wiele wyższych cenach.

Ja polecam sklep Beads, znajdziecie go na stronie: www.beads.pl.
Zamówienia zawsze są kompletne, dostawy przychodzą na czas, a przede wszystkim można tam znaleźć naprawdę śliczne drobiazgi  w przeróżnych motywach i stylach. 


Jak to jest zrobione?

Instrukcja wykonania kolczyków- walizek:

1. Przygotuj materiały: 2 zawieszki- walizki, 2 łączniki, 2 zakrzywiane bazy do kolczyków, 2 zatyczki oraz przydatne narzędzia do wykonania: małe kombinerki
2. Przy pomocy kombinerek lub ewentualnie... własnych rąk połącz łączniki z zawieszkami.
3. Do łączników wepnij bazy do kolczyków i dołącz zatyczki.


Kolczyki gotowe!

Instrukcja wykonania wisiorka- globusa:

1. Przygotuj materiały: łańcuszek srebrny lub złoty (dł.  w zależności od potrzeb- u mnie ok. 50 cm.), zawieszka globus, 3 łączniki, 1 karabińczyk, 1 łącznik/koralik
2. Zawieszkę globus połącz z okrągłym łącznikiem i łącznikiem/ zawieszką.
3. Następnie całość nawlecz na łańcuszek.
4. Na jednym końcu łańcuszka przymocuj łącznik, a następnie karabińczyk.Wisiorek gotowy!

Jak widzicie zrobienie własnej, unikatowej biżuterii wcale nie jest trudne. Za niewielkim nakładem czasu i pieniędzy możecie samodzielnie stworzyć breloczki, wisiorki, bransoletki, kolczyki i wiele innych ozdób, na które tylko pozwoli wyobraźnia, a do tego w ciekawy sposób wyrazić siebie oraz swoje pasje!

Same korzyści, minusów brak, więc do dzieła!

Prześlij komentarz