Początek

piątek, 21 kwietnia 2017
Cześć! Tutaj Turkusowa!

Witam Cię serdecznie na mojej małej, internetowej lagunie :).

Znajdziesz tu tętniące miłością do podróży wpisy z różnych zakątków Polski i Europy, pomysły na własnoręcznie zrobione ozdoby oraz przemyślenia motywacyjno-marzycielskie.


Kilka słów o mnie...

Od zawsze interesuję się szeroko pojętą sztuką, rękodziełem, projektowaniem ubioru, a ostatnio także szyciem.

Od trzech lat moją największą pasją są jednak podróże i to im postanowiłam poświęcić największą część tego bloga, ale także mojego przyszłego życia. 

Jestem zakochana w różnorodności świata i uzależniona od uczucia rozpoczynającej się podróży. Obecnie znajduję się na etapie nauki podróżowania, dużo próbuję, planuję, eksperymentuję. Preferuję aktywne i świadome podróżowanie, nastawione na jak najlepsze poznanie otaczającej mnie rzeczywistości.

Na razie moje wyjazdy ograniczam do Polski, która moim zdaniem jest krajem absolutnie pięknym, wyjątkowym i wartym dokładnego poznania oraz Europy, przede wszystkim Południowej. Jednak mam nadzieję, że za niedługi czas udam się na inne kontynenty, które na razie poznaję poprzez liczne książki i blogi. Interesuje mnie przede wszystkim Azja Środkowa, którą bardzo chciałabym odwiedzić, ale także Daleki Wschód, Ameryka Północna, Południowa, Australia, a ostatnio nawet Afryka... Jak się zatem domyślasz lista moich podróżniczych marzeń jest bardzooo długa i mam nadzieję, że nigdy się nie skończy!

Blog powstał z wewnętrznej potrzeby stworzenia czegoś kreatywnego. Chciałabym poprzez niego pokazać piękno podróży i zachęcić do opuszczenia swojej strefy komfortu, aby zyskać coś bardzo ważnego- wspomnienia, znajomości, doświadczenia, których nie da się przeżyć siedząc przed ekranem komputera.

Podróż traktuję jako coś więcej niż zaspokajanie osobistych potrzeb. Poprzez podróże chciałabym odkrywać prawdziwe oblicza tego samego świata, poznawać inne kultury, mentalność i historie ludzi z odległych krajów, być blisko ich codziennego życia. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej zajrzyj do zakładki "Wokół podróży".

Teraz wyjaśnię nazwę bloga...

Nie tyczy się ona bynajmniej wrażeń z pobytu na rajskich plażach w otoczeniu turkusowej wody, chociaż nie wykluczam w przyszłości takiego przerywniku w aktywnym podróżowaniu.

Tytułowy turkus pochodzi od koloru ściany w moim pokoju, z którego wyruszam w każdą podróż z sakiewką niepewności i podekscytowania, a potem powracam z bagażem pełnym wspomnień oraz pozytywnych myśli. Każdy wpis, choć dotyczy odległego miejsca, przeważnie powstaje właśnie w nim.

Tak więc, choć do turkusu chętnie powracam, równie chętnie z niego wyruszam, by poznać nowe barwy naszego pięknego świata...

"Życie w turkusie" toczy się także na Facebooku, gdzie regularnie umieszczam podróżnicze ciekawostki i cytaty lub na Instagramie, gdzie znajdziesz moje ulubione zdjęcia przywiezione z wyjazdów.

Jeśli masz ochotę przyjrzeć się z bliska turkusowemu życiu na podróżniczym szlaku pisanym, zapraszam do lektury.


Pozdrawiam,
Turkusowa :)

Prześlij komentarz