Początek

poniedziałek, 5 lutego 2018
data:post.title

Cześć,

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Tu, czyli gdzie?

Na blogu zainspirowanym światem, którego filarami są: podróże, rękodzieło i motywacja!


Dlaczego podróże?

To moja największa pasja, która zajmuje cały czas wolny i większość pozycji na liście marzeń

Podróże są dla mnie najlepszą ochroną przed rutyną i "zaszufladkowaniem", możliwością na docenienie życia "tu i teraz", a także poznanie różnorodności i prawdy o świecie.

Jednak od razu mówię: nie jestem doświadczoną, ale aspirującą podróżniczką! Dlatego wszystkie poradniki zawierają takie informacje, które sama chciałabym wiedzieć przed wyjazdem oraz relacje pisane prosto z serca ze wszystkimi zaskoczeniami i zachwytami! Dlaczego rękodzieło?

To moja druga największa pasja i sposób nie tylko na wyciszenie, ale także na kreatywne życie.

Teraz próbuję jak najbardziej połączyć podróże z rękodziełem, czego efekty możesz zobaczyć tutaj.


Dlaczego motywacja?

Bo spełnianie marzeń, samorozwój oraz życie z pasją dają niespożyte ilości pozytywnej energii i szczęścia! Ale żeby tak było musi nam się mocno chcieć, a do tego potrzeba... motywacji


Dlaczego taka nazwa?

Cała zawartość tego bloga powstała przy biurku z widokiem na turkusową... ścianę (pewnie skojarzyła ci się jakaś laguna, no cóż najbardziej ze wszystkich krajów kocham Polskę, więc na dłuższą metę zostanę przy ścianie.)


O mnie

Moje imię jest tak popularne, że na blogu postanowiłam tworzyć pod pseudonimem Turkusowa. Nie dlatego, że lubię się jakoś specjalnie wyróżniać, ale cenię indywidualność oraz oryginalność. Myślę, że dzięki nim nasz piękny świat jest jeszcze bardziej różnorodny i ciekawszy!

Od zawsze lubiłam tworzyć. Zaczęło się od funkcji przedszkolnego rysownika, co w podstawówce ukierunkowało się na projektowanie ubrań, następnie w gimnazjum rozpoczęłam przygodę z szyciem, a w liceum narodziła się moja nieokiełznana podróżnicza pasja (choć pierwszy wyjazd zaliczyłam jako siedmiomiesięczny szkrab) i powstał ten blog! Studia natomiast mają pozwolić mi pomagać ludziom.

W życiu stawiam na jego celebrację i wykorzystywanie każdej minuty! Nie bardzo wychodzi mi "nicnierobienie", za to codziennie wpadam na dziesiątki różnych pomysłów ;).

Dotychczasowe przygody sprawiły, że "spodróżniałam" już na dobre, ale wychodzę z założenia, że uzależnienie od podróży jest najzdrowszym, w jakie mogłam wpaść. 

Jak dotąd odwiedziłam 25 krajów i nadal uważam, że to zdecydowanie za mało! Pomimo tego nie traktuję podróży jako wyścigów na ilość, ale stawiam na jakość, cieszenie się ulotnymi momentami i aktywne poznawanie nowych miejsc!


To jak, chcesz poznać bardziej moje turkusowe życie na podróżniczym szlaku pisane?Pozdrawiam i zapraszam do lektury!


Prześlij komentarz